Alkmaar in Beeld: iconische zwart-witfoto’s
In het Stedelijk Museum in Alkmaar is een fraaie en afwisselende tentoonstelling te zien over het Alkmaar van zo’n 70 jaar geleden. In 1954 vierde Alkmaar haar 700-jarig bestaan vierde. Ter gelegenheid daarvan kreeg een groep talentvolle fotografen de opdracht om de stad vast te leggen.
Zwart-witfoto’s
In ‘Alkmaar in Beeld – door de lens van toen en nu.’ worden de iconische zwart-witfoto’s van de fotografen Maria Austria, Eva Besnyö, Henk Jonker en Ad Windig opnieuw getoond. Zij legden overigens niet alleen de feestelijkheden vast, maar ook het dagelijks leven, de mensen en de veranderingen in de stad. Geïnspireerd door deze thema’s en het werk van haar voorgangers, laat fotograaf Jonne Lucia zien wat er in de stad is veranderd – en wat nog altijd hetzelfde is gebleven.



De tentoonstelling is ontstaan uit een samenwerkingsverband tussen Stedelijk Museum Alkmaar, Regionaal Archief Alkmaar en het Maria Austria Instituut en nog tot en met 29 maart 2026 te zien. Kijk hier voor meer informatie en openingstijden.
