Van dinsdag 3 maart t/m donderdag 30 april 2015 is de afstudeerexpositie ‘Profectus’ gratis te bezichtigen in de Janskerk, het publiekscentrum van het Noord-Holland Archief. De expositie toont het werk van twaalf afgestudeerde fotografen van de Vakopleiding Fotografie aan de Fotovakschool in Amsterdam, die elk een verhaal met een eigen visie en beeldtaal via de camera vertellen.

© Cheyenne Fa Si Oen
De diversiteit van de groep is enorm. Het gevarieerde werk omvat de genres: architectuur, autonoom, culinair, documentaire, landschap, portret en reportage. Hoewel het afstuderen het eindpunt van de opleiding is, is de expositie voor de fotografen het startpunt van hun carrière als fotograaf.
Deelnemende fotografen zijn: Akiko Shuto, Astrid Huigsloot, Cheyenne Fa-Si-Oen, Danielle Regout, Henk Warrink, Jildo-Tim Hof, Juliette Vroom, Misja Spoelstra, Stephanie Driessen, Suzan Baars, Sylvia Fransen en Zadrach Salampessy.
Locatie: Noord-Holland Archief, Jansstraat 40, Haarlem