Expositie Julie Scheurweghs en Ivo van der Bent
Eindtijd: 18:00
Locatie Vlaams Cultuurhuis de Brakke Grond Amsterdam
Het Vlaams Cultuurhuis de Brakke Grond toont een expositie van Julie Scheurweghs en Ivo van der Bent. Deze jonge fotografen delen een fascinatie voor het triviale. Met zachte hand dwingen ze ons opnieuw te kijken naar alledaagse zaken waar we geen oog meer voor hebben.
Julie Scheurweghs maakt indringende beelden. Haar foto’s zijn zorgvuldig gecomponeerde tableaus waarin personen, dieren en voorwerpen elkaar vinden in een staat van verstilling. Een stapel hoofdkussens wordt een zachte pilaar, lichamen worden als sculptuur gepresenteerd, de opstijgende belletjes van een bruistablet aspirine hangen bevroren in een glas water. Terugkerende thema’s zijn de fragiliteit van het menselijk lichaam, de schoonheid van het banale en de paradoxen van het leven.
Haar foto’s komen tot stand in de fotostudio en worden nadien nog bewerkt. Hierdoor lijken ze tijdloos en ontdaan van alle context. Bewust maakt zij gebruik van de conventies van de mode- en productfotografie, die volgens haar deel uitmaken van ‘de hedendaagse industrie, gericht op het verkopen van dromen’.
Scheurweghs werkt niet in lange reeksen, liever maakt ze afzonderlijke beelden en twee- of drieluiken. In de Brakke Grond presenteert ze haar foto’s als sculpturale objecten die zowel verwijzen naar de praktijk van de studiofotograaf als naar de huiselijke omgeving: uitgestald op een boekenplank of half verscholen achter vitrage.
Tegelijkertijd is werk te zien van de Nederlandse fotograaf Ivo van der Bent. Zijn serie ‘Denk aan mij’ is een ode aan de kansloze kantoorplant. Deze planten zijn weggestopt onder een trap of in een vergeten hoek. De grote hoeveelheden koffie die heimelijk in de plantenbak verdwijnen doen de planten geen goed. Van der Bent gunt ons een verrassende blik op het kantoor, een ruimte waar veel mensen een groot deel van hun leven doorbrengen. Door het gebruik van flitslicht is de confrontatie met de ontzielde planten compleet.
Van 31 augustus tot 30 september is deze expositie te bekijken, voor meer informatie ga je naar: brakkegrond.nl/Julie_Scheurweghs_Ivo_van_der_Bent.




